• VTEM Image Show

Özel Bursa İstanbul Temel lisesi(Temel Lise Nedir?)
PDF Yazdır e-Posta


Temel Lise Nedir?

Bilindiği üzere 01.03.2014 tarihinde, 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununda yapılan değişiklikle, kamuoyunda Dershane olarak bilinen özel öğretim kurumlarının 01/09/2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere faaliyetlerine tümüyle son verilmesine karar verilmiştir.

Ancak dershane olarak faaliyet gösteren bu kurumlardan talepte bulunanların, bu tarihten sonrra Milli Eğitim Bakanlığının denetiminde ÖZEL OKUL olarak faaliyet göstermelerine izin verilmiş ve bakanlıkça teşvik edilmiştir.

Bu şekilde eğitim-öğretim faaliyetine yenilenmiş şekli ile katılan özel öğretim kurumlarına TEMEL LİSE denir.

Kısacası Temel Lise Dershanecilik faaliyetlerini Özel Okul faaliyeti şekline dönüştüren ve öğrencilerine diploma verme yetkisi alan ÖZEL OKULLARDIR.

Özel Bursa İstanbul Dershanesi de bu dönüşüm sürecinde yer alarak bundan sonraki eğitim – öğretim faaliyetlerine TEMEL LİSE olarak devam etme kararı almış, gerekli yasal süreci tamamlayarak ve MEB tarafından ONAYLANMIŞ bir kurum olarak  gençlerinin gelecek hedeflerine ulaşabilmeleri için izleyecekleri yolu belirlerken hayallerine ulaşmaları için gereken sorumluluğu üstlenerek etkin rol almaya devam edecektir.

Özel İstanbul Temel Lisesi

Yönetim Kurulu

.