• VTEM Image Show

Özet olarak İstanbul Temel Lisesi
PDF Yazdır e-Posta

Neden Temel Lise?


1) Dershanelerin faaliyetleri 1 Eylül 2015’te yasa gereği sonlandırılacaktır. Bu bağlamda var olan liselerde okuyan öğrencilerimiz sınavlara hazırlanma anlamında hem okul hem de dershane işlevlerini yerine getirebilecek bir kuruma ihtiyaç duyacaktır. İşte bu kurumun adıdır ‘’Temel Lise’’

2) Temel Liseler Türk eğitim sistemine 2014-2015 öğretim yılında ilk kez dahil edilmiş olan okullar olup ‘dershanelerin okula dönüştürülmüş’ halidir.

Temel Lise Üniversiteye Hazırlık Eğitimi Veren Özel Dershanelerin yıllardır edindikleri bilgi ve birikimlerini sistemin içinde kullanmalarını sağlayacak bir dönüşüm projesidir.

3) İstanbul Temel Lisesi demek uzun yıllar dershanecilik deneyimi olan öğretmenlerle eğitime kaldığı yerden devam etmek demektir.

4) İstanbul Temel Lisesi demek sabahtan öğlene kadar uygulanan okul müfredatının yapılacak ek çalışmalarla etüt saatleri, soru çözüm saatleri ve sınav günü uygulamalarıyla desteklenmesidir. Ayrıca cumartesi günleri yapılacak ek çalışmalarla eğitimin takviye edilmesi demektir.

5) İstanbul Temel Lisesi demek Boğaziçi Eğitim Kurumlarının arkasında biriktirdiği 25 yıllık dershanecilik ve okulculuk deneyimini soluklamak, yaşamak demektir.

6) İstanbul Temel Lisesi demek sınıf mevcudu 20 kişiyi aşmayan sınıflarda, eğitim öğretime devam etmek demektir.

7) İstanbul Temel Lisesi demek alanında uzmanlaşmış, dershanecilik deneyimi olan Rehber Öğretmenlerle çalışmak demektir. Gençlerimizin kariyer basamaklarını emin adımlarla tırmanmalarına fırsat sağlamaktır.

8) İstanbul Temel Lisesi demek ‘Konu Anlatımlı Kitapların’ yanında:

_Soru Bankalarıyla

_Ünite Takip Fasikülleriyle

_Yazılı sınavlar ve deneme sınavlarıyla

_Yaprak testlerle, eğitim öğretim süreçlerinin desteklenmesi demektir.

İstanbul  Temel Lisesi lise müfredatını, sınav müfredatıyla birlikte harmanlayacak bunu da zengin dökümanları ve bilişim teknolojilerini kullandırma becerisiyle gerçekleştirecektir.

9) İstanbul Temel Lisesi demek gençlerimizin yoğun ders programları içerisinde soluk almalarını sağlamak amacıyla sosyal-sportif-kültürel ve sanatsal pek çok etkinliğin ‘–öğretmen-idareci ve öğrenci’ iş birliğinde gerçekleştirilmesi demektir.

10) İstanbul Temel Lisesi demek YGS-LYS öncesi yıllara ayrılmış olan çok sayıdaki yazılı ve test sınavlarıyla geçlerimizin gerekli sınav deneyimlerini edinmiş olması demektir.

Özet olarak İstanbul Temel Lisesi:Sınav odaklı eğitim anlayışı, birebir öğrenci başarısı takibi ve rehberlik ilgisi, öğrencilerin bir üst okula erişmesinde tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir yapıda kurgulanmıştır. Tüm bunları yaparken sınıflarını tıka basa doldurmayacak, aynı zamanda erişilebilir ve ödenebilir ücret politikası ile velilerin yükünü hafifletecektir. Ülkemizde özel okullaşma oranının %4’lerde kalmasının en önemli sebeplerinden biri eğitimin nispeten pahalı bir hizmet oluşu ve bunu karşılayabilecek üst gelir grubuna sahip aile sayısının azlığıdır. İstanbul Temel Lisesi uygun ücret politikasıyla velilerin bu sorunu yaşamayacakları bir sistem sunmaktadır. Bunu yaparken de asla kaliteden ödün vermeyecek: nitelikli, bilimsel ve insan odaklı bir eğitim anlayışıyla tüm öğrencilerine hizmet sunacaktır.

.